Apel Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY o pomoc mieszkańcom Syrii (2017)
03.04.2017

Drodzy Diecezjanie!

Dnia 15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zamieniła w piekło życie ponad 23 milionów Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów – ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, 80% Syryjczyków żyje w ubóstwie. Pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym prawie 6 milionów dzieci.
W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, dnia 23 kwietnia br. w Niedzielę Miłosierdzia, zostanie przeprowadzona w całej naszej Ojczyźnie zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Proszę, aby w to dzieło miłosierdzia włączyły się wszystkie parafie Diecezji Siedleckiej, organizując powyższą zbiórkę. Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu.
Wszystkich ludzi dobrej woli, zwłaszcza duchowieństwo, wspólnoty zakonne i wiernych proszę jednocześnie o modlitwę w intencji pokoju w Syrii. Niech Bóg wynagrodzi Waszą wrażliwość serc i otwarcie na dramat ludzkiego cierpienia.
Z pasterskim błogosławieństwem

+ Kazimierz Gurda
BISKUP SIEDLECKI

« Powrót do listy