ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W PIERWSZEJ SIEDLECKIEJ EKSTREMALNEJ DRODZE KRZYŻOWEJ
04.04.2017

Ekstremalna Droga Krzyżowa jest wyzwaniem dającym możliwość poczucia Drogi Krzyżowej w sposób inny od tradycyjnego. To wyzwanie dla tych, którzy nie boją się swoich słabości i gotowi są zmierzyć się z ekstremalnym wysiłkiem, który może zapoczątkować życiową przemianę. Dlatego, choć Ekstremalna Droga Krzyżowa ma znamiona sportu wyczynowego, może w niej wziąć udział prawie każdy. Przez natłok pracy wiele osób nie ma czasu, żeby iść na normalną Drogę Krzyżową do kościoła, a ta jest w nocy, więc jest szansa, że czas się znajdzie. Pomysłodawcy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej przekonują, że „nie warto żyć normalnie, trzeba żyć ekstremalnie”. Dlatego udział w niej może być porządną formą pokuty, dającą niepowtarzalną możliwość przemyślenia swego życia i dokonywanych dotychczas wyborów. Tegoroczne rozważania zatytułowane „Droga przełomu” podpowiadają, jak wyjść ze strefy komfortu; jak „zejść z kanapy”, by odkryć życie na nowo.

Pierwsza siedlecka Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek, 7-go kwietnia po Mszy św. o godz. 21.00. sprawowanej w kościele pw. błogosławionych Męczenników przy ul. Daszyńskiego w Siedlcach. Wcześniej należy koniecznie zapisać się na oficjalnej stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, wypełniając specjalny formularz. Do udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie pokutnym zachęca ks. dr Tomasz Bieliński – dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji, która objęła patronat nad tym wydarzeniem.