Niedziela Dobrego Pasterza – Wyjazdy alumnów do parafii w Diecezji Siedleckiej - 7.05.2017 r.
28.04.2017

Szanowni Księża,

IV Niedziela Wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza jest w naszej diecezji szczególnym dniem modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu, poprzez zbiórkę na tacę, dajemy także wyraz naszej troski o potrzeby materialne seminarium. W imieniu alumnów, wykładowców, pracowników świeckich i moderatorów dziękuję za dotychczasową pomoc oraz za tegoroczne ofiary. Bardzo prosimy o wpłatę ofiar z tacy niedzielnej do dn. 31 maja 2017 r. na konto seminaryjne:

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Siedleckiej

ul. Seminaryjna 26

08-103 Nowe Opole

Bank Pekao SA

NRB: 89 1240 2685 1111 0010 4472 6585

Modlitwę o powołania kapłańskie w Niedzielę Dobrego Pasterza pragniemy przygotować poprzez udział alumnów seminarium i moderatorów w naszych wspólnotach parafialnych i spotkanie z różnymi grupami duszpasterskimi działającymi przy parafiach. Oczywiście nie będzie możliwa wizyta w każdej parafii. Jednakże możemy spotkać się i modlić w poszczególnych miejscach, do których zaprosimy wiernych z rejonu duszpasterskiego. Proponujemy spotkania w wyznaczonych ośrodkach rejonowych naszej diecezji. Spotkania będą odbywały się wg programu zamieszczonego poniżej. Prosimy Szanownych Księży Proboszczów i wszystkich Duszpasterzy o możliwość spotkania się i modlitwy z ministrantami, młodzieżą z KSM i innych grup formacyjnych, także z dorosłymi z Kółek Różańcowych, Apostolatu Margaretka i wszystkimi, którym droga jest troska o kapłanów i powołania kapłańskie. Szczególnie zapraszamy członków Koła Przyjaciół Seminarium Diecezji Siedleckiej. Zaproszenie kierujemy do wiernych z danego rejonu duszpasterskiego. Harmonogram spotkań jest następujący:

4 maja 2017 r. (czwartek)

Rejon Siedlce (par. Bożego Ciała w Siedlcach) — dekanaty: siedlecki, grębkowski, suchożebrski, domanicki, zbuczyński, łosicki

godz. 18.00 – Msza św. Cibavit  z racji I czwartku miesiąca, o powołania kapłańskie

po Mszy św. i nabożeństwie majowym – spotkanie z alumnami, film o historii

siedleckiego seminarium.

5 maja 2017 r. (piątek)

Rejon Radzyń Podlaski (par. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim) — dekanaty: międzyrzecki, komarowski, adamowski

Rejon Biała Podlaska (par. Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej) — dekanaty:

bialski południe, bialski północ, janowski, terespolski

6 maja 2017 r. (sobota)

Rejon Łuków (par. Podwyższenia Krzyża św. w Łukowie) — dekanaty: łukowski I,

łukowski II

Rejon Parczew (par. Św. Jana Chrzciciela w Parczewie) — dekanaty: parczewski,

wisznicki, włodawski, hański.

7 maja 2017 (niedziela)

Rejon Garwolin (par. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie) — dekanaty: garwoliński, osiecki, żelechowski, rycki, łaskarzewski.

- alumni (asysta) uczestniczą przez cały dzień we mszach św. parafialnych

- godz. 17.30 – Nieszpory

- godz. 18.00 – Msza św. główna z udziałem całego Seminarium

- po Mszy św. – spotkanie z wiernymi, film o historii seminarium.

W poszczególne dni do wskazanych miejsc rejonowych przyjedzie grupa alumnów z moderatorami by wziąć udział w spotkaniu modlitewnym wg następującego programu (dotyczy: piątku-5.05.2017; rejon Radzyń Podlaski i rejon Biała Podlaska oraz sobota-6.05.2017; rejon Łuków):

- godz. 16.00 – przyjazd alumnów

- godz. 16.30 – spotkanie z wiernymi z parafii i rejonu (film o WSD Siedlce, zachęta do  wspólnej modlitwy o powołania)

- godz. 18.00 – udział we Mszy św. i nabożeństwie majowym.

UWAGA – W sobotę, w Parczewie z racji Diecezjalnego Dnia Rodzin, alumni przyjadą jedynie na Mszę św. i wezmą udział w procesji różańcowej.

Pragnę zapewnić, że przyjazd alumnów do parafii jest zupełnie bez zobowiązań organizacyjnych dla księży duszpasterzy. Prosimy jedynie o możliwość uczestniczenia we Mszy św. i ewentualnie skorzystanie z jakiejś sali (w miarę możliwości) na spotkanie i prezentację filmu. Prosimy także o podanie do wiadomości i zaproszenie wiernych na spotkanie (szczególnie zależy nam na ministrantach i lektorach a także młodzież z KSM itp.) Księży Dziekanów prosimy o przekazanie informacji do poszczególnych parafii rejonu i zachęcenie kapłanów do zorganizowania przyjazdu.

We wszelkich sprawach organizacyjnych (możliwa jest zmiana godziny przyjazdu alumnów, przeniesienie spotkania na czas po Mszy św.) proszę kontaktować się:

Ks. Piotr Paćkowski - +48 517 012 735; e-mail: rektor@wsd.siedlce.pl lub pacpio1964@gmail.com

Proszę o życzliwe przyjęcie naszej propozycji:         Ks. Piotr Paćkowski