16 czerwca 2017 - „JERYCHO MŁODYCH” W NOWEJ ODSŁONIE.
15.05.2017

Tegoroczne „Jerycho Młodych” odbędzie się pod hasłem „Buty i Kanapa” i stanowić będzie punkt kulminacyjny całorocznego programu formacyjnego naszej diecezji oraz tzw. „WYZWANIA BUTY i KANAPA” – pierwszego takiego projektu duszpasterskiego.

Tematyka Jerycha jest naszą odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka, by zejść z kanapy wygodnictwa, założyć buty i wyruszyć w drogę, bo chrześcijaństwo to droga ku świętości. Ze względu na rocznicę objawień w Fatimie zmieniana zostaje konwencja dotychczasowych spotkań.

Pratulin tego dnia stanie się nadbużańską „Fatimą”. Specjalnie na ten dzień z dalekiej Fatimy przywędrowała piękna figura Matki Bożej. Trzeba zaznaczyć, że realizację tego przedsięwzięcia współfinansowała sama młodzież, która na ten cel przeznaczyła kolektę przeżywająca wigilię Niedzieli Palmowej, w kościele św. Józefa w Siedlcach tegoroczny Światowy Dzień Młodzieży. Bardzo symbolicznym i wzruszającym akcentem było przekazanie tej figury w Fatimie, podczas jubileuszowych uroczystości pielgrzymom z naszej diecezji, na czele z ks. Biskupem Kazimierzem Gurdą przez delegację portugalskiej młodzieży, która rok temu w naszej diecezji przeżywała Światowe Dni Młodzieży.    16 czerwca Figura zawita do Pratulina i tu zostanie, jako wotum wdzięczności za łaski Światowych Dni Młodzieży. Naszą radość dopełni fakt,  że wraz z figurą przybędą relikwie świętych dzieci z Fatimy.

W związku z powyższym tegoroczne Jerycho będzie miało charakter całonocnego czuwania pod gołym niebem, bez noclegu – tzw. „NOC TAJEMNIC FATIMSKICH”. Młodzi nie zabierają więc w tym roku namiotów, lecz ciepłe ubranie na noc, także przeciwdeszczowe, na wszelką okoliczność.

Cz. 1. Ostatni etap pielgrzymki do Fatimy

Godz. 15.00-17.00 (czas na przejście, recepcję i dotarcie do Pratulina)

Ostatnim odcinkiem naszej duchowej pielgrzymki  do Fatimy, w którą wyruszyliśmy w Niedzielę Palmową w ramach „Wyzwania Buty i Kanapa” będzie przejście nieprawdopodobnie malowniczą nadbużańską „Dróżką Matki Bożej”, czyli dokładnie tą drogą, którą pielgrzymowali pratulińscy Unici do Matki Bożej w Leśnej Podlaskiej. Po drodze młodzi pątnicy nawiedzą pierwotne miejsce pochówku bł. Męczenników Podlaskich. Tam też będzie miała miejsce recepcja. Informacja praktyczna: Autokary zajeżdżają do miejscowości Derło (po drodze do Pratulina), gdzie wysiadają młodzi pielgrzymi i wędrują dalej pieszo. Po czym autokary udają się na parking w Pratulinie.

Cz. 2 W nadbużańskiej Fatimie

17.00 – zawiązanie wspólnoty/FITNESS DLA CIAŁA - trening

18.00 :

* wprowadzenie Arki oraz relikwii  i godzina świadectwa „NASZE ŻYCIE - EKSTREMALNE WYZWANIE” -  Ewelina i Łukasz Czerwińscy

* „GALA MEDALA” czyli podsumowanie Wyzwania „Buty i Kanapa”

19.30 – HIT Wieczoru - KONCERT zespołu „40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach” – autorów i wykonawców specjalnie skomponowanego dla nas hymnu „Jedno, jedno”

21.00 – kolacja

22.00 – „NOC TAJEMNIC FATIMSKICH”

24.00 – Eucharystia

2.00 – koncert uwielbienia z   ucałowaniem relikwii Dzieci z Fatimy

Wprowadzenie w ideę Nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca (Wręczenie „Zdrapek pierwszosobotnich”

Ok. 4.00 – Wyjazd do domu