Zaproszenie na zjazd organistów
16.06.2017

Kuria Diecezjalna w Siedlcach

Diecezjalna Komisja ds. Muzyki Kościelnej

Kuria Diecezjalna, Komisja d.s. Muzyki Kościelnej zawiadamia, że dn. 20 czerwca 2017 r. (wtorek), w sali konferencyjnej Centrum Duszpastersko-Charytatywnego przy Kurii Siedleckiej odbędzie się Dzień Skupienia dla Organistów naszej Diecezji.

Przewidywany jest następujący program:

Godz. 9.00     rejestracja w recepcji

Godz. 9.15     sprawy organizacyjne

Godz. 9.30     wykład Ks. Waldemara Mroza: Udział dzieci w przygotowaniu i przebiegu liturgii

Godz. 10.15  wykławd p. Małgorzaty Trzaskalik-Wyrwa: Zagadnienia z praktyki prowadzenia dziecięcego chóru kościelnego.

Godz. 11.00   próba otwarta z udziałem dziecięcego chóru parafialnego

Godz. 11.30   (w katedrze) przygotowanie liturgii i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty

Godz. 12.00   Msza Św. w katedrze

Godz. 13.00   spotkanie przy herbacie

Prosimy o przekazanie zaproszenia P.P. Organistkom i Organistom oraz zachęcenia do przyjazdu, aby wszyscy pełniący posługę organisty mogli wziąć udział w spotkaniu.

Koszt uczestnictwa wynosi 40 PLN.

Przewodniczący DKMK

Ks. Michał Roman Szulik