IV edycja Ewangelizacji nad Jeziorem Białym w dn. 15-16.07.
08.07.2017

Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Siedleckiej już zaprasza wszystkich, którzy odczuwają żar miłości Jezusa Chrystusa i pragną się dzielić tą radością z innymi na IV edycję Ewangelizacji nad Jeziorem Białym, która w tym roku odbędzie się w dn. 15-16.07.
Zaproszenie skierowane jest zarówno do osób należących do zrzeszeń katolickich, jak również do tych, którzy nie są jeszcze w żadnej wspólnocie. Wystarczy zaświadczenie księdza opiekuna grupy lub proboszcza o przynależności do danej parafii. Koniecznym jest jednak wcześniejsze telefoniczne zgłoszenie swego zamiaru do Jerzego Sidorowicza (kom. 509.727.263).
W sobotę o godz. 11.00 na bulwary i plaże Okuninki wyruszy orszak ewangelizacyjny, czyniąc wielki raban dla Jezusa. Na plaży w miejscu, gdzie w poprzednich latach rozstawione były dwa małe namioty, w tym roku będzie zbudowane miasteczko ewangelizacyjne (dwa wielkie i dwa mniejsze namioty dla prawie dwustu osób. Tam będziemy głosić świadectwa, odtwarzać etiudy teatralne i wiele innych ciekawych działań do ciemnej nocy.
Zachęcamy wszystkich, którym bliska jest idea nowej ewangelizacji, aby zastanowili się, jak mogą posługiwać, korzystając z darów, jakimi ich Pan obdarzył. Dla przykładu: fryzjerka będzie za darmo plotła dzieciom warkoczyki, gdy ich rodzice zostaną zaproszeni do namiotu na wysłuchanie świadectw i obejrzenie etiudy ewangelizacyjnej. Z kolei, fotograf będzie nieodpłatnie robił zabawne zdjęcia. Aby jednak móc skorzystać z jego usługi potrzeba będzie wcześniej odwiedzić nasz namiot. Ktoś inny upiecze ciastka z cytatami biblijnymi w środku, Będzie też skrócony kurs tańca towarzyskiego prowadzony przez rodowitą Argentynkę. Wszystko po to, by zachęcić urlopowiczów do "zajrzenia do namiotu", gdzie siane będzie Słowo Boże.
Organizatorzy proszą o kolejne pomysły. Więcej informacji na www.sne.siedlce.pl

« Powrót do listy