Zdjęcie Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda

Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda

Urodzony 20 sierpnia 1953, r. Książnicach Wielkich. Święcenia kapłańskie przyjął 11 czerwca 1978 roku z rąk biskupa Jana Jaroszewicza w Kielcach. Mianowany biskupem pomocniczym Diecezji Kieleckiej, ze stolicą tytularną w Cusira w grudniu 2004 r., przez Ojca Jana Pawła II. Sakrę biskupią przyjął 5 lutego 2005 r. w Bazylice Katedralnej w Kielcach z rąk biskupów: Kazimierza Ryczana, Edwarda Materskiego i Mariana Florczyka.

Zdjęcie Biskup Pomocniczy Piotr Sawczuk

Biskup Pomocniczy Piotr Sawczuk

Doktor prawa kanonicznego, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Siedlcach oraz w Instytucie Teologicznym w Siedlcach. Pełnił funkcje: notariusza w Sądzie Biskupim (1989-1990); od 1993 r. sędziego w Sądzie Biskupim; w latach 1996-2003 urząd notariusza Kurii Diecezjalnej; od 1 lipca 2003 r. urząd kanclerza Kurii Diecezjalnej Siedleckiej, a od 7 listopada 2009 r. funkcję wikariusza generalnego.

Urodzony 29 stycznia 1962 r. w Kornica w woj. mazowieckim. Święcenia kapłańskie przyjął 6 czerwca 1987 r. w Siedlcach. Mianowany biskupem pomocniczym Diecezji Siedleckiej, ze stolicą tytularną w Ottana 19 stycznia 2013 r.,przez Ojca Świętego Benedykta XVI. Sakrę biskupią przyjął 6 kwietnia 2013 r. w siedleckiej Katedrze.