Echo Katolickie
2011-02-13 10:10:27 Artykuł czytany 8696 razy

Tygodnik społeczno-religijny wydawany od 1990 roku.

Podlaskie Echo Katolickie powstało w 1990 roku i do roku 1993 ukazywało się w układzie świecko-katolickim jako integralna część Nowego Echa Podlasia. W celu prowadzenia tej działalności wydawniczej, decyzją byłego wojewody siedleckiego Krzysztofa Tchórzewskiego, powołano Siedlecką Oficynę Wydawniczą "Podlasie" sp. z o.o. Na mocy porozumienia b. wojewody z ks. biskupem Alojzym Orszulikiem do redagowania części katolickiej kierowani byli przedstawiciele Kurii: obecny ks. biskup Henryk Tomasik, później śp. ks. kan. Jan Zbigniew Celej, ks. Jan Pieńkosz, ks. Paweł Siedlanowski i obecnie ks. Andrzej Adamski.

Tytuł Podlaskie Echo Katolickie zarejestrowany został w 1993 roku i od października '93 ukazywał się jako osobny tygodnik z dystrybucją w kościołach, a także łącznie z Nowym Echem Podlasia. W lipcu 2002 roku zrezygnowano z wydawania Nowego Echa Podlasia i jednocześnie rozszerzono Podlaskie Echo Katolickie o część informacyjną świecką, poruszającą sprawy z naszego regionu. Taką formę Podlaskiego Echa Katolickiego wskazał naszej redakcji biskup siedlecki Zbigniew Kiernikowski, deklarując zarazem swoją pomoc i współpracę oraz udzielając pasterskiego błogosławieństwa.

Od stycznia 2008 zmieniliśmy nazwę na Echo Katolickie.

Obecny nakład Podlaskiego Echa Katolickiego wynosi 13 tys. egzemplarzy i dystrybuowany jest w kościołach diecezji Siedleckiej, przez RUCH i Pocztę Polską oraz Kolportera.

Zespól redakcyjny

Redaktor naczelny: Agnieszka Warecka

Asystenci kościelni:

• ks. Andrzej Adamski
  • ks. Jacek Szostakiewicz

Sekretarz redakcji:

• Monika Grudzińska
  • Monika Lipińska

Redakcja sportowa: Andrzej Materski

Redaktor techniczny: Leszek Sawicki

Fotoreporterzy:

• Marcin Babicz
  • Przemysław Grunwald

Dział marketingu i reklamy:

• Iwona Zduniak-Urban
  • Andrzej Kitliński

Stali współpracownicy:

• ks. Paweł Siedlanowski,
  • ks. Jacek Wł. Świątek,
  • ks. Mateusz Czubak,
  • Anna Wolańska,
  • Elżbieta Trawkowska-Bryłka,
  • Beata Zgorzałek,
  • Andrzej Dynkiewicz,
  • Marcin Gomółka,
  • Tadeusz Nieścioruk,
  • Franciszek Zwierzyński.

Administracja:

• Beata Kusińska
  • Marta Kaleucha

Druk: Polskapresse Sp. z o.o.

Adres redakcji:

ul. Bp. Ignacego Świrskiego 43 A