Katolickie Radio Podlasie
2011-02-13 10:43:32 Artykuł czytany 23843 razy

Diecezjalna rozgłośnia istniejąca od 1992 roku, największe radio w środkowo-wschodniej części kraju.

Katolickie Radio Podlasie to największa rozgłośnia w środkowej części wschodniej Polski. Istnieje od lipca 1992 roku.

Przez ten czas radiu udało się wypracować własny, oryginalny styl kontaktu ze słuchaczami, który sprawia, że jest ono nie tylko największym, ale także najczęściej wybieranym przez odbiorców medium lokalnym na terenie byłych województw bialskopodlaskiego i siedleckiego. Codziennie, ze studia centralnego w Siedlcach, Katolickie Radio Podlasie emituje ponad 17 godzin programu informacyjno - muzycznego, przeznaczonego przede wszystkim dla słuchaczy w wieku 30 - 60 lat. W programie mowa jest przede wszystkim o sprawach, które dotyczą mieszkańców regionu.

Rozgłośnia ma także najbardziej rozbudowaną w regionie strukturę zdobywania informacji. Oprócz studia w Siedlcach posiada osiem redakcji terenowych w największych miejscowościach środkowej części wschodniej Polski. Oprócz informacji przygotowywane są relacje dźwiękowe, reportaże i inne - coraz rzadziej spotykane na antenach stacji lokalnych - formy przekazu radiowego. Radio gra przeważnie muzykę pop.

Program Katolickiego Radia Podlasie jest dobrze słyszalny w promieniu 100 km od nadajnika w Chotyczach k. Łosic, czyli na obszarze pomiędzy Białymstokiem, Warszawą i Lublinem, jednak podstawową grupę odbiorców stanowią mieszkańcy dawnych województw siedleckiego i bialskopodlaskiego.

Misją radia jest promocja wartości chrześcijańskich we współczesnym świecie.

Zobacz stronę internetową Katolickiego Radia Podlasie